تبلیغات
ایران سراى امید - 5 ماده غذایی مهم در رژیم غذایی
ایران سراى امید
وبلاگى براى همه ایرانیان، دانلود موسیقی، فروشگاه اینترنتی 

 

 

 

بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 18 خرداد 1390

ماهی‌ها شامل تمام اسید آمینه مورد نیاز برای ساخت ماهیچه‌ها هستند و مواد مورد نیاز برای بازسازی بافت‌ها را در خود دارد.ماهی‌ها شامل تمام اسید آمینه مورد نیاز برای ساخت ماهیچه‌ها هستند و مواد مورد نیاز برای بازسازی بافت‌ها را در خود دارد.در واقع ماهیچه‌ها همه کار انجام می‌دهند،کمک به شما در حرکت کردن تا هضم غذا،در مورد ماهیچه‌های قلب هم،مواد مغذی را به بدنتان پمپاژ می‌کنند. قلب،مغز،پوست و دیگر ارگان‌های بدن همواره درحال تغییر شکل توسط بافت‌هایی هستند که ساخته شده و از بین می‌روند.ماهیچه‌ها بخش مهمی از اسیدهای آمینه را برای این بخش‌های حیاتی تامین می‌کنند تا همواره قوی بمانند.ماهیچه‌های فعال نه تنها خطر ابتلا به دیابت و پوکی استخوان را کاهش می‌دهند،بلکه هرچقدر مقدار عضله در شما بیشتر باشد،کالری بیشتری خواهید سوزاند.

برای اینکه ماهیچه‌هایتان را قوی و سالم نگه دارید، باید رژیم صحیحی داشته باشید:

البته ما این کوچولوها رو میخوریم. اون پشتیه هم معمولا از ماها کم نخورده!!!

ماهی:
بخصوص ماهی‌هایی که از نظر امگا 3 غنی باشند مانند قزل آلا،تن،‌هالیبوت و کنسرو ساردین. ماهی‌ها شامل تمام اسید آمینه مورد نیاز برای ساخت ماهیچه‌ها هستند و مواد مورد نیاز برای بازسازی بافت‌ها را در خود دارد.حجم ماهیچه به میزان پروتئین مصرفی بستگی دارد.مصرف امگا3 به سرعت از بین رفتن ماهیچه‌ ها در هنگام پیری را کاهش می‌دهد.پیشنهاد می‌شود شما هفته دو یا سه وعده ماهی غنی از چربیهای امگا3 مصرف کنید.

سیب زمینی شیرین:
سیب زمینی شیرین منبع بسیار غنی از پتاسیم و آنتی اکسیدان‌هاست که برای ساخت ماهیچه مفید است.هر کسی که برای عضلانی شدن تمرینات ورزشی می‌کند،در بدنش رادیکال آزاد تولید می‌شود.آنتی اکسیدان‌ها می‌توانند به خنثی کردن رادیکال‌های آزاد و بازسازی آن کمک کنند.مواد خوراکی غنی از پتاسیم مانند سیب زمینی شیرین می‌توانند تاثیر غذاهایی که اسید اضافی تولید میکنند (گوشت، لبنیات) را خنثی کنند زیرا این غذاها قادرند سرعت از زایل شدن ماهیچه‌ها را افزایش دهند.غذاهای دیگری که حاوی پتاسیم و آنتی اکسیدان هستند: کاهو، فلفل، کیوی،هندوانه،خربزه،مرکبات.بصورت ایده آل شما باید 5 تا 9 وعده انواع سبزیجات و 3 وعده خوراکی‌های غنی از پتاسیم مصرف کنید.

ماست کم چرب:
ماست کم چرب از نظر پروتئین،کلسیم،پتاسیم و ویتامین دی غنی است و عملکرد عضلات را بهبود می‌بخشد.کمبود ویتامین دی باعث ضعف عضلات خواهد شد.ماست یک تولیدی را که ویتامین دی مناسبی دارد انتخاب کنید و این می‌تواند یک چهارم نیاز شما را در یک وعده روزانه تامین کند.

کینوا:
نوعی از حبوبات است که منشا آن آمریکای جنوبی است و پر از کربوهیدرات‌های مفید است که بدن برای تامین انرژی آنها را ترجیح می‌دهد.کربوهیدرات‌ها برای متراکم کردن عضلات بسیار لازم است، کمبود آن باعث می‌شود بدن برای انرژی همین مقدار کم را استفاده کند و چیزی برای نسوج جدید نماند.کینوا منبع مناسبی برای پتاسیم و دیگر مواد معدنی مانند آهن نیز هست.نصف فنجان کینوا را برای صبحانه همراه با میوه خشک و آجیل یا همراه با لوبیا یا سبزیجات و یا اضافه کردن شیر یا ریختن آن در سوپ و سالاد مصرف کنید.

تخمه کدو:
تخم کدو حاوی منیزیم،منگنز، آهن و مس است.مواد معدنی موجود در بدن به یکدیگر مرتبط هستند. آنها با هم کار می‌کنند تا بافتها را بسازند و آنزیم‌ها را تشکیل دهند و از ارتباطات بین سلولی پشتیبانی کنند.همچنین در رشد عضلات نقش دارند.منیزیم به تولید پروتئین برای ماهیچه‌ها کمک می‌کند.منگنز برای ساخت پروتئین مناسب است و بخشی از آنزیمها را که نقش آنتی اکسیدان در بازسازی نسوج را دارند تامین می‌کند.آهن نیز به استقامت بافتها کمک می‌کند.


www.google.com
برچسب ها: رژیم غذایی، ماهی، سیب زمینی، سیب زمینی شیرین، ماست، ماست کم چرب، کینوا، تخم کدو، امگا سه، امگا 3، قزل آلا، تن، هالیبوت، کنسرو ساردین، ماهی قزل آلا، ماهی تن، ماهی هالیبوت، ماهی ساردین، اسید آمینه، پتاسیم، آنتی اکسیدان، کاهو، فلفل، کیوی، هندوانه، خربزه، مرکبات، سبزیجات، پروتئین، کلسیم، ویتامین دی، ویتامین D، حبوبات، آمریکای جنوبی، کربوهیدرات، کربوهیدرات مفید، تامین انرژی، آهن، میوه، آجیل، لوبیا، شیر، سوپ، سالاد، منیزیم، منگنز، مس، آنزیم، ارتباط بین سلولی، رشد عضلات، ساخت پروتئین، استقامت بافت ها، آهن و استقامت بافت ها، مواد معدنی، منگنز و ساخت پروتئین،
ارسال توسط آرش مهرپرور
آخرین مطالب
تبلیغات


دانلود اهنگ

دانلود

دانلود رایگان

دانلود نرم افزار

دانلود فیلم

دانلود فیلم

شادزیست

قالب وبلاگ

لیمونات

شارژ ایرانسل

تک باکس

دانلود نرم افزار