تبلیغات
ایران سراى امید - راهى به سوى زیبایى
ایران سراى امید
وبلاگى براى همه ایرانیان، دانلود موسیقی، فروشگاه اینترنتی 

 

 

 

بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 2 خرداد 1390

پوست شما از درون شما حرف مى زند. هر طور که زندگى کنید، غذا بخورید و رفتار کنید، در صورت شما مشخص خواهد شد. براى داشتن پوست سالم و زیبا که در حقیقت آینه بدن است، استفاده از کرم هاى ضدچروک و ضدپیرى و ماسک هاى جوان کننده هیچ گونه فایده اى نخواهد داشت. این گونه فرآورده هاى بهداشتى تنها براى مدت کوتاهى تأثیر دارند و پس از گذران چند هفته اثربخشى خود را از دست مى دهند.


در این که چرا پوستمان دچار چروکیدگى و پیرى زودرس مى شود، دلایل متعددى وجود دارد که استفاده از کرم هاى مختلف جوابگوى آن نیست. استرس و فشارهاى روانى، خستگى و کار زیاد، استعمال سیگار، مصرف الکل، گرفتن رژیم هاى سخت و چند روزه، تغذیه نامناسب و استفاده مکرر و خودسرانه از کرم ها و فرآورده هاى بهداشتى مهمترین عوامل در بروز چین و چروک پوست به شمار مى روند.

                                                        
علاوه بر اینها عدم کشیدگى طبیعى ماهیچه هاى صورت نیز در چین و چروک زودرس پوست نقش مهمى ایفا مى کند. بافت هاى ماهیچه اى صورت در کسانى که ورزش نمى کنند، سریع تر از بقیه کیفیت خود را از دست مى دهد و منقبض مى شود. کشیدن طبیعى عضلات صورت که اصطلاحاً LIFTING نامیده مى شود و بحث امروز ما در همین رابطه است، یکى از مهمترین عوامل در جلوگیرى از شل شدن ماهیچه هاى صورت و پیرى زودرس به شمار مى رود. بسیارى گمان مى کنند LIFTING تنها انجام یک سرى حرکات بى معنى است. در صورتى که همین حرکات و انقباض هاى بى اهمیت است که از تشکیل خطوط دائمى و زودرس بر پیشانى، زیر چشم، اطراف گونه و لب ها که ظرف مدت کوتاه، زیبایى را از شما گرفته و پوستتان را چروک مى سازد، جلوگیرى مى کند. نرمش هاى صورت باعث مى شود جریان خون افزایش یافته و به دنبال اکسیژن مواد مغذى بیشترى به بافت عضلانى صورت برسد.

براى دستیابى به آرامش ناحیه گیجگاهى را با کرم پوشانده و انگشت سبابه را روى آن قرار دهید و به صورت ملایم و دورانى حرکت دهید. براى این که نتیجه مطلوبى از نرمش هاى روزانه بگیرید، نرمش ها را پشت سر هم و بدون وقفه انجام ندهید. به صورتتان استراحت دهید. هرچه نرمش ها آهسته و منظم صورت گیرد، صورتتان بهتر سفت و تقویت مى شود. بعد از انجام نرمش ها کمپرس یخ را نیز فراموش نکنید.

در اینجا به برخى از مراحل LIFTING که موجب از بین رفتن چین و چروک نواحى پیشانى، چشم، زیر گلو و نیز افتادگى پلک مى شود، اشاره مى کنیم. قبل از انجام عمل LIFTING حتماً صورت خود را با لوسیون پاک کنید و با یک کرم مرطوب کننده مناسب و مرغوب کاملاً بپوشانید، به طورى که پوستتان کاملاً نرم شود.براى از بین بردن چروک هاى زیر چشم، چشمانتان را ببندید. دو انگشت میانى دست را گوشه بیرونى چشمتان قرار دهید و با حرکتى نرم و آهسته انگشتان خود را به سمت گوش تا به سمت بالا بکشید.

براى رفع چین پیشانى و خطوط میان دو ابرو انگشت سبابه دست راست و چپ را در قسمت میانى ابرو قرار داده و به سمت محل رویش موها بکشید. این عمل را هرچه بیشتر در طول روز انجام دهید، نتیجه بهترى خواهید دید.براى تقویت عضلات گونه پوستتان را با کرم چرب کرده و سپس انگشت سبابه و کبادى را بر روى قسمت استخوانى گونه قرار دهید و به صورت دورانى حرکت دهید. سپس کف دست را محکم روى صورت قرار داده و به سمت بالا بکشید تا چروک هاى اطراف بینى نیز از بین برود.

راه دیگر براى رفع چین و چروک و شل شدگى گونه ها باز و بستن دهان به صورت O است. دهان خود را تا آنجا که امکان دارد، باز کرده و به شکل O درآورید. بعد از مدتى استراحت کرده و مجدداً این نرمش را انجام دهید. اگر مى خواهید خطوط کناره دهان را برطرف نمایید، دهان را به شکل O باز کرده و لب ها را به سمت داخل بکشید. پس از چند ثانیه دهان را به صورت E باز کرده و مجدداً به شکل O درآورید.

این نرمش را پشت سر هم انجام دهید تا جایى که فک تان خسته شود. مدتى استراحت کنید و دوباره تمرین را از سر بگیرید. هر چه بیشتر عضلات کنار دهان را سفت کنید، چروکیدگى هاى آن ناحیه سریع تر از بین مى رود.براى رفع چروک ناحیه زیر گلو این قسمت را با کرم مرطوب کننده پوشانیده و کف دست خود را بر روى استخوان چانه قرار داده و به صورت دایره اى به سمت گوشتان حرکت دهید. LIFTING علاوه بر این که موجب سفت شدن ماهیچه هاى صورت مى شود، در رفع استرس و فشارهاى روانى نیز مؤثر است.براى دستیابى به آرامش ناحیه گیجگاهى را با کرم پوشانده و انگشت سبابه را روى آن قرار دهید و به صورت ملایم و دورانى حرکت دهید. براى این که نتیجه مطلوبى از نرمش هاى روزانه بگیرید، نرمش ها را پشت سر هم و بدون وقفه انجام ندهید. به صورتتان استراحت دهید. هرچه نرمش ها آهسته و منظم صورت گیرد، صورتتان بهتر سفت و تقویت مى شود. بعد از انجام نرمش ها کمپرس یخ را نیز فراموش نکنید. یخ سرعت گردش خون در پوست را افزایش مى دهد و با استحکام عضلات صورت باعث هر چه بیشتر جوان و با طراوت شدن پوست شما مى شود.


www.google.com
برچسب ها: راهی به سوی زیبایی، پوست، زیبایی پوست، پوست سالم و زیبا، کرم ضد چروک، ماسک زیبایی، ماسک های جوان کننده، استرس، فشار روانی، خستگی و کار زیاد، استعمال سیگار، مصرف سیگار، تغذیه نامناسب، لیفتینگ، lifting، چروک های زیر چشم، زیبایی و تقویت پوست، پوست شاداب، پوست زیبا و سالم، انواع پوست، پوست نرم، پوست چرب، پوست خشک، پوست طبیعی، پوست نرمال، پوست ترکیبی، پاک کردن و تمیز کردن پوست، انواع صابون و وسایل آرایشی، بهبود بخشیدن پوست، مرطوب کردن پوست، محافظت از پوست، تغذیه پوست، ویتامین C، ویتامین E، ویتامین D، شیر، پیاده روی زیر نور آفتاب، لیموترش، گوجه فرنگی، پرتقال، کلم بروکلی، فلفل سبز شیرین، توت فرنگی، انار، ویتامین A، هویج، سبزیجات، انواع سبزیجات، اسفناج، کاهو، نخم مرغ، جگر، انبه، آجیل خام، غلات، اشعه UV خورشید،
ارسال توسط آرش مهرپرور
آخرین مطالب
تبلیغات


دانلود اهنگ

دانلود

دانلود رایگان

دانلود نرم افزار

دانلود فیلم

دانلود فیلم

شادزیست

قالب وبلاگ

لیمونات

شارژ ایرانسل

تک باکس

دانلود نرم افزار