تبلیغات
ایران سراى امید - توصیه هایی به افرادی که دوست دارند بلندتر به نظر برسند
ایران سراى امید
وبلاگى براى همه ایرانیان، دانلود موسیقی، فروشگاه اینترنتی 

 

 

 

بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 2 خرداد 1390

اگر مثل بسیاری از نوجوانان و جوانان، از انـدازه قـد خـود نـاراضــی هـستـید دلـخـور نـشوید؛ خیلی از ما دوست داشتیم قدمان چند سانتی بلندتر بود. اما متأسفانه ما قادر نیستیم اندازه قد دلـخـواه خود را تعیین کنیم... لااقل در حال حاضر . ولی ما در این مقاله سعی می کنیم به شما کمک کنیم تا راحت تر لباس مناسب خود را پیدا کنید و بلند قدتر به نظر برسید.


پوشیدن پـیـراهن و شلوار ِهمرنگ باعث پوشاندن دوگانگی و گسیختگی های واضح در چهارچوب اندام شما می شود و در دیگران این حس را القا می کند که شما بلند قدتر هستید.

نکات قد بلندی

قبل از این که مشاوره مد را ارائه دهیم، نکاتی را یادآوری می کنیم که در عین سادگی کمک زیادی در بلند قدتر به نظر رسیدن شما خواهند نمود:
                                                             
1 - حفظ وضعیت اندام و طرز ایستادن مناسب، کلیدی است برای این که به حداکثر اندازه پـتـانسیل قد خود دست یابید. یادتان باشد هنگام نـشسـتن کـمرتان را کـامـلاً صاف نگه دارید و هنگام ایستادن همیشه سر خود را بالا بگیرید و متکبرانه برخیزید! با سر خمیده و دولا دولا راه رفتن، فقط باعث می شود کوتاه قد به نظر برسید.

2 - به خاطر داشته باشید که به عنوان یک قانون عمومی، موهای کوتاه برای افراد کوتاه قد خیـلی منـاسب تر است. موی بلند باعث پوشیده شدن گردن و شانه ها می شود کـه این امر موجب می گردد سر و بدن شما به عنوان یک تک بخش به نظر برسد و این کمکی به بلند قد به نظر رسیدن شما نخواهد کرد.

3 - نکته دیگر برای به حداکثر رساندن قامت، خوش اندامی و حفظ تعادل وزن است.افراد چاق یا بیش از حـد عـضلانی ، پهن تر و کوتاه تر به نظر می رسند؛ اما لاغر ماندن و داشتن مقداری عضله ( شانه های خوش ترکیب و اندازه ) می تواند به چهارچوب شما مقداری ارتفاع اضافه کند.

سری به فروشگاه ها بزنید

(اگر قد شما خیلی کوتاه است) بهترین روش خرید این است که کتاب های مرجع پوشاک را باز کنید و به فروشگاه های متنوع سر بزنید و ببینید چه مدل ها و اندازه هایی دارند. همچنین باید از فروشنده سؤال کنید که آیا برای آنها امکان دوختن یک لباس سفارشی برای افراد کوتاه قد وجود دارد یا خیر.

در نـهایـت یـکـی دیگر از روش های یافتن اندازه هـای کوچکتـر، سـفارش دادن لـبـاس از کاتالوگ های «اندازه های کوچک» و یا جستجو در بـخـش های بچه گانه فروشگاه های بزرگ است.

نکات عمومی پوشش

لباس های راه راه عمودی بپوشید

هر چیزی که باعث بلندی قد شود مناسب است. مثلاً خطوط راه راه عمودی در لباس می تواند قد کوتاه شما را بلندتر نشان دهد. طرح هایی نظیر خطوط راه راه باریک روی پارچه، جناغی و ریسمانی نیز آن جلوه «عمودی» را تداعی می کنند.

نکته: از پیراهن های شطرنجی و خانه خانه استفاده نکنید.

«یک رنگ» لباس بپوشید

پوشیدن پـیـراهن و شلوار ِهمرنگ باعث پوشاندن دوگانگی و گسیختگی های واضح در چهارچوب اندام شما می شود و در دیگران این حس را القا می کند که شما بلند قدتر هستید.

رنگ های تیره و پارچه های سبک را انتخاب کنید

رنگ های تیره مخصوصاً مشکی باعث لاغر به نظر رسیدن اندام می شود و به افراد کوتاه قد کمک می کند که بلندتر به نظر برسند. این نکته در مورد پارچه های سبک یا متوسط وزن نیز صدق می کند. از طرف دیـگر پـارچه های سنگین موجب می شوند شما کوتاهتر و جثه دارتر به نظر برسید.

لباسی کاملاً اندازه بر تن کنید

در نهایت به یاد داشته باشید که لباس شما دقیقاً اندازه باشد. لباس گشاد می تواند باعث شود اندامتان کوتاه و پهن به نظر برسد؛ بنابراین لباسی انتخاب کنید که به جای شـُل بودن، سفت و شق باشد.

از سر تا پا

کفش

یکی از روش های بلندتر نمـودن قد، پوشیدن کفش هایی است که ارتفاع را افزایش می دهند مثلاً کفش های پاشنه بلند یا کفش هـایی که دارای کـفـی کلـفـت تـر ( لژدار) هسـتند. به این ترتیب به سادگی چند سانتیمتر به قد شما اضافه می شود.

نکـته خرید: هنـگام خـریـد کـفش، آنـهایی را انـتـخاب کـنـیـد کـه دارای حجم و جثه بزرگتر هستند. بنابراین پاهای شما خیلی کوچک به نظر نخواهند رسید.

پیراهن

از پوشیدن کت پشمی یا ژاکت ورزشی دارای بیش از 3 دکمه خودداری کـنـید چون باعث جلب توجه ناخواسته به بالاتنه کوتاه تر شما خواهند شد. همچنین مطمئن شویـد که ژاکتتان کمی پایین تر از کفل قرار گیرد، چون سبب می شود کمی بلندتر به نظر برسیـد. با این همه اگر به هر دلیل ناچار شدید یک کت چهار دکمه بپوشید حتماً تمام دکمه های آن را ببندید.

همچنین هنگام پوشیدن ژاکت ورزشی سعی کنید بین ژاکت و شلوار اختلاف و مغایرت زیادی وجود نداشته باشد تا وضعیت خطوط عمودی حفظ گردد. چاک های وسطی و کناری در لباس نیز باعث امتداد یافتن خطوط عمودی می شوند.

در مورد عرق گیرها و تی شرت ها، انواع یقه هفت آنها به نیم تنه بالا کمک می کند که بلندتر به نظر بیاید. از طرف دیگر انواع یقه اسکی به دلیل این کـه بـاعث پـوشـانـدن گـردن می شوند، شما را کوتاه و پهن نشان می دهند.

از پیراهن های مطابق با طرح و شکل بدن استفاده کنید تا هنگام بالا زدن آستین ها از زیاد آوردن پارچه جلوگیری شود. از یقه های باریک و گوشه دار به جای یقه های پهن استفاده کنید.

نکته خرید: کوتاه کردن قد یـک پـیـراهن عموماً ساده تر از کوتاه کردن قد آستین هـاست. بنابراین مطمئن شویـد کــه پــیراهنی که خریداری می کـنـید در درجه اول در بدن و شانه های شما خوش حالت قرار بگیرد و اگر چنین شد بعداً می تـوانـیـد انــدازه کـلی و آستین ها را نیز تنظیم نمایید.

شلوار

شلوار خود را خیلی بالا نکشید؛ کافی است که شلوار اندکی بالاتر از کفل را بپوشد. ضمناً تو زدن پیراهن در شلوار یا پُر نمودن جیب ها، باعث جلب توجه به سوی پاها و بالاتنه می شود و در نتیجه کوتاهی قد بیشتر به چشم می آید.

از طرف دیگر، شلـوارتان باید کــمی بـیشتر از حد معمول روی کفش ها قرار بگیرد تا جوراب هـا کـامـلاً پــوشیده شوند و در نتیجه پاها بلندتر به نظر برسند. سـعی کنـیـد از شـلـواری استفاده کنید که پیلی نداشته باشد و یا حداکثر دارای یک پیلی باشد.

نکته خرید: اگر نمی توانید شلواری به اندازه خود پیدا کنید، حتماً به یک خیاط خوب مراجعه کنید.

متعلقات

بـه جــای کروات پهن و پاپیون، از کروات های باریک استفاده کنید. طرح هـای تـوپر، نـظـامـی و مورب بسیار مناسب است.

کمربندی بخرید که با ایجاد سوراخ های اضافه بتوانـیـد آن را به هر اندازه ای درآورید. کمربندهای بـدون سـوراخ بـهتر هــستند چون دقیقاً به اندازه دلخواه شما قابل تنظیم می باشند.

در آخر به یاد داشته باشید که بندهای شلوار باعث تأثیر گذاری روی خطوط عمودی لباس می شوند بنابراین از آنها استفاده نکنید.

خوش تیپ باشید

فقط به خاطر داشته باشید که هدف لزوماً تا حد ممکن «بلند قد به نظر رسیدن» نیست، بلکه تا حد ممکن «خوب به نظر رسیدن» است. لباس ِ اندازه، و سبکِ صحیِح ِ پوشش، بدون در نظر گرفتن قد می تواند باعث خوش تیپی شما شود.


www.google.com
برچسب ها: بلند قد، قد بلند، داشتن قد بلند، چگونه قدی بلند داشته باشیم، چگونه قد بلند شویم، نحوه داشتن قدی بلند، خوش تیپ، کراوات نازک، متعلقات، کروات، کروات نازک، کمر بند بدون سوراخ، شلوار، بالا کشیدن شلوار، کفل، پیراهن، کت پشمی، ژاکت ورزشی، تی شرت، عرق گیر، هفت یقه، یقه هفت، یقه اسکی، کفش، کفش پاشنه بلند، کفش لژدار، لباس گشاد، لباس اندازه، پارچه سبک، رنگ تیره، لباس های راه راه عمودی، پیراهن و شلوار هم رنگ، موه های بلند،
ارسال توسط آرش مهرپرور
آخرین مطالب
تبلیغات


دانلود اهنگ

دانلود

دانلود رایگان

دانلود نرم افزار

دانلود فیلم

دانلود فیلم

شادزیست

قالب وبلاگ

لیمونات

شارژ ایرانسل

تک باکس

دانلود نرم افزار