تبلیغات
ایران سراى امید - كنترل زیاد خانواده را ناآرام می كند
ایران سراى امید
وبلاگى براى همه ایرانیان، دانلود موسیقی، فروشگاه اینترنتی 

 

 

 

كنترل زیاد خانواده را ناآرام می كند

 

تمام والدین بشدت به فرزندانشان عشق می ورزند، اما در بعضی موارد شرایطی ایجاد می كنند كه حاكی از نوعی عدم امنیت و اطمینان خاطر است. وقتی ما بعنوان والدین به یكی از فرزندان رسیدگی بیشتری می كنیم، بیشتر از هر چیز حسادت فرزند دیگر را تحریك می كنیم و او فكر خواهد كرد كه به اندازه كافی دوست داشتنی نبوده كه ما محبت چندانی به وی روا نمی داریم. پس اعتماد به نفس او تضعیف می شود. یكی از نكات كلیدی این است كه والدین، اعضای خانواده را همانطور كه هستند، بپذیرند و مرتب سعی در كنترل و جهت دادن به رفتار یكدیگر نكنند. برای مثال وقتی یكی از والدین از موضوعی عصبانی است و مشغول بیان احساسات خود به فرزندش است، دیگری نباید به او بگوید صدایت را پایین بیاور. این موضوع چندان مهم نیست كه قابلیت مطرح كردن داشته باشد، زیرا این كار به جای آرامش دادن، بیشتر او را برانگیخته و عصبانی خواهد كرد. بهترین كار در موفقیت روابط، به ویژه روابط خانوادگی این است كه یكدیگر را همان گونه كه هستند بپذیریم. وقتی نخواهیم طرف مقابل را تغییر دهیم، ‌بهتر می توانیم خود را به جای وی گذاشته و او را درك كنیم.

فقط به یاد داشته باشید لحن و صدایتان از حالت دوستانه خارج نشود. وقتی ما می آموزیم دیگران را همان گونه كه هستند بپذیریم كمترین فایده ای كه برایمان دارد این است كه فكرمان زودتر آزاد می شود و از آنها كینه به دل نمی گیریم. مسائل را با ایشان مطرح می كنیم، اما نیازی به قضاوت مداوم نمی بینیم. به این ترتیب وقتی احساس بهتری داریم بهتر هم می توانیم منظورمان را منتقل نماییم و طرف مقابل نیز وقتی با حالت پرخاشگری مواجه نشود، بهتر نقطه نظرات ما را پذیرفته و راجع به آنها فكر می كند، اما چنانچه این پذیرش وجود نداشته باشد، همسر و یا فرزندانمان در مقابل تغییر داده شده مقاومت بیشتری می كنند و حالت دفاعی نیز به خود می گیرند.

از طرفی وقتی فردی را با تمام ویژگی هایش می پذیریم، راحتتر می توانیم به او محبت نماییم و او نیز پاسخ بهتری به واكنش های دوستانه و آرام ما می دهد. سعی كنید اگر مشكل جدی در رفتار همسرتان با فرزندانتان می بینید، با دلیل و منطق در زمان مناسب و جایی كه تنها هستید، نظرتان را با همسرتان در میان بگذارید و از مقصر و بی اعتنا جلوه دادن او نسبت به مسائل خانوادگی و تربیتی جدا خودداری كنید. بدین ترتیب او احساس احترام و تایید بیشتری از شما می گیرد و بدیهی است كه واكنش وی نیز نمی تواند غیر از این باشد. بتدریج روابط بهر می شوند و می توانید با وجود اختلاف سلیقه ها و علایق، به راحتی در كنار یكدیگر زندگی كنید.

آخرین مطالب
تبلیغات


دانلود اهنگ

دانلود

دانلود رایگان

دانلود نرم افزار

دانلود فیلم

دانلود فیلم

شادزیست

قالب وبلاگ

لیمونات

شارژ ایرانسل

تک باکس

دانلود نرم افزار