تبلیغات
ایران سراى امید - جوش های جوانی
ایران سراى امید
وبلاگى براى همه ایرانیان، دانلود موسیقی، فروشگاه اینترنتی 

 

 

 

جوش های جوانی

 

 

آكنه یا جوش های دوره جوانی برای نوجوانان ناخوشایند است. برخی از متخصصان ژن ها را در بروز این جوش ها موثر دانسته و آنها را ارثی تلقی می كنند. در حالی كه برخی دیگر بر این باورند كه تغییرات هورمونی باعث بزرگتر شدن غدد روغنی و ترغیب آنها برای تولید چربی بیشتر می شود. این افزایش چربی باعث تولید بیشتر سلول ها پوستی و چسبیدن آنها به یكدیگر شده و در نتیجه پوست حالت برآمده پیدا می كند.

در بزرگسالان، استفاده از مواد آرایشی، استرس و قبل از قاعدگی باعث تغییر در سطح هورمون ها شده و ایجاد مشكل می كند. این در حالی است كه گاهی آكنه به دلیل صرف بعضی از داروها ظاهر می شود. در این میان تغذیه نیز نقش موثری ایفا كرده و در پیشگیری از آكنه تاثیر گذار است.

 

راهكارها

بسیاری از مردم این جوش ها را فشار می دهند. این كار صحیح نیست زیرا احتمال گسترش باكتری به سایر نواحی پوست افزایش می یابد.

-         دست ها را نباید زیر چانه قرار داد. تماس مداوم دست با پوست صورت باعث افزایش فشار به جوش ها شده و ممكن است آنها را تشدید كند

-         در برخی از افراد مصرف قهوه، بستنی، مغزها و یا غذاهای چرب تاثیر زیادی بر پوست ندارد اما در برخی از موارد باعث افزایش آن خواهد شد. از این رو تغذیه نقش مهمی دارد، مصرف آبمیوه  و آب سبزیجات توصیه شده و مصرف شیر و سایر محصولات لبنی باید كم شود. این در حالی است كه مصرف مواد غذایی شیرین، جوش ها را تحریك خواهد كرد.

-         در مردان كرم موی سر و در زنان لوازم آرایشی و مرطوب كننده ها از عوامل موثر بر آكنه است.

-         اگر این محصولات بر پایه روغن باشند، وضعیت جوش ها را وخیمتر می كنند. از این رو استفاده از محصولات بر پایه آب توصیه می شود.

-         تركیب آبلیمو با آب، خاصیت ضد عفونی كننده داشته و به صورت خارجی روی جوش ها استعمال می شود. مصرف روغن درخت چای برای جوش های عفونی مفید است.

-         پوست را باید با استفاده از صابون ملایم و آب گرم و با سر انگشت روزی یك یا دو بار شستشو داد.

-         نوشیدن بین شش تا هشت لیوان آب در تخفیف جوش ها موثر است. در حالی كه نوشیدن آبمیوه تازه فایده بیشتری دارد.

-         عادت به دوش آب گرم گاهی عملكرد پوست را با اختلال رو به رو كرده و باعث كاهش جریان خون می شود. از این رو توصیه می شود تا این عادت برای مدتی ترك شود.

-         شوره سر نوعی مشكل پوستی است كه با آكنه در ارتباط است. توصیه می شود تا از تماس موها با پوست صورت جلوگیری شود.

آخرین مطالب
تبلیغات


دانلود اهنگ

دانلود

دانلود رایگان

دانلود نرم افزار

دانلود فیلم

دانلود فیلم

شادزیست

قالب وبلاگ

لیمونات

شارژ ایرانسل

تک باکس

دانلود نرم افزار